Водій-розвідник з ПВК «Вагнера» в ЦАР може стати цінним свідком для СК Росії

Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу по ст. 105 КК РФ по факту вбивства на території Центральноафриканської Республіки (ЦАР) російських громадян: журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва. Як повідомляло видання RBC.ru, російських громадян застрелили в районі міста Сіб’ю, за 188 км від столиці ЦАР. Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова підтвердила, що у загиблих знайшли документи, які підтверджують їхні імена, а також прострочені редакційні посвідчення різних ЗМІ. МЗС РФ з усіх сил намагається представити це вбивство простим пограбуванням, заминаючи мету поїздки журналістів у ЦАР.

Відомо, що вони прибули в ЦАР за завданням Центру управління розслідуваннями (ЦУР), щоб зняти фільм про найманців з приватної військової компанії (ПВК) Вагнера, афілійованої з ГРУ Росії.

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm разом з групою Ихтамнет_м0209 раніше опублікувала цілу низку матеріалів, у яких розкривались дані десятків найманців з ПВК “Вагнера”, які воювали і на Донбасі, і в Сирії.

Та довго не вдавалось знайти вагнерівців у ЦАР. Поки в період з жовтня по грудень 2017 дружина одного з бойовиків – Ліванович Юлія Юріївна – не виклала в соцмережі фото свого чоловіка у м. Бангі.  Вдалося встановити, що це колишній військовослужбовець 45-го окремого полку спеціального призначення ПДВ Росії  Ліванович Василь Анатолійович, 15.05.1976 року народження, прописаний у Москві, розвідник-водій 1-го розвідувально-штурмового взводу 4-ї розвідувально-штурмової роти ПВК “Вагнера”, особистий номер М-1682. За нашими даними, зараз перебуває на ротації в ЦАР.
Його фотографії та особисті дані вперше були опубліковані нашими колегами 13 липня 2018 на сторінці групи Ихтамнет_м0209. Для російських журналістів він міг стати справжньою знахідкою та хорошим джерелом інформації про діяльність ПВК “Вагнера”.

(На момент публікації профіль VK Юлії Ліванович зачищено від фото з ЦАР і закрита можливість надсилати приватні повідомлення).

Цікаво, що дружина російського найманця Юлія Ліванович також працює інструктором (http://archive.is/1Cv86) приватного закладу Свято-Троїцької Сергієвої Лаври “Православний військово-патріотичний центр “Пересвєт”. До її обов’язків входить “ведення військово-патріотичного виховання в дусі християнської моралі та найкращих традицій Збройних Сил Російської Федерації” (можливо, один з каналів вербування кадрів до ПВК). У друзях на сторінці VK у Юлії було виявлено ще 2 вагнерівці: Симуняк (Смоляк) Олег (номер ПВК «Вагнера» М-0217) і В’ячеслав Корнєєв.

Одна з версій вбивства російських журналістів у ЦАР – ліквідація їх найманцями ПВК “Вагнера” (або їхніми підопічними, яких бойовики інструктують та навчають). Слідчий комітет РФ може, щонайменше, допитати Василя Лівановича та його дружину, яка добре обізнана щодо діяльності чоловіка, і спробувати знайти зв’язки, які ведуть до замовників та виконавців убивства. Бо головним мотивом вбивства, з високим ступенем ймовірності, є намір зупинити розслідування опозиційних журналістів діяльності вагнерівців у Центральноафриканській Республіці.

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://www.dokaz.org.ua/%d0%b2%d0%be%d0%b4%d1%96%d0%b9-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%b7-%d0%bf%d0%b2%d0%ba-%d0%b2%d0%b0%d0%b3%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b0-%d0%b2-%d1%86%d0%b0%d1%80-%d0%bc/

Translate »