Катування та звірячі побої: журналіст розповів, як познущалися над українським полоненим

Довелося багато чого пережити

Іван Ляса — один зі звільнених на Новий рік полонених. Днями його відвідував у лікарні журналіст. Іван потрапив у полон близько трьох років тому. На сьогоднішній день 26-річному хлопцеві доводиться терпіти осколки в голові, операції, нейрохірургію.

17 січня 2015-го танкова рота 2-го окремого батальйону 1-ї танкової бригади прибула до району Донецького аеропорту, а 18-го вранці їх направили в атаку. Мета — зайняти селище Спартак і забезпечити підрив саперами Путилівського мосту.
Іван обіймав посаду навідника танка. Проте в бою його екіпаж не встиг зробити жодного пострілу з гармати.

Танки проїхали Спартак, що було несподівано для супротивника, і тільки кілька пострілів із гранатометів вдарили по машинам. Командир танка 59-річний старшина Анатолій Скрицький виявив під Путилівським мостом три танки, БТР і бензовоз противника.
Танк Скрицького знищив всю цю техніку, почалася детонація боєкомплекту, вибух складу боєприпасів під мостом, і в результаті без усяких саперів міст звалився. Танк Івана Ляси у цей момент підійшов до мосту, і спостерігав картину.

Під час відходу танк Ляси був підбитий із гранатомета на одній із вулиць Спартака. Ворожа піхота розстріляла танк через паркан. Підібрати своїх інші танки не змогли. Екіпаж сховався в прибудові у дворі найближчого будинку.
Бій закінчився, противник почав зачистку. Іван вирішив озирнутися як виходити з прибудови, висунув голову — поруч був наймит, постріл.

Вони чесно виконали свій обов’язок, і полон був у тій ситуації єдиним варіантом для екіпажу з важкопораненим, який спливав кров’ю.

У полоні Іван пережив тортури, звірячі побої, пропозицію застрелити двох товаришів і піти до своїх.
Разом з тим, Іван переживає за свого бойового товариша з його екіпажу Богдана Пантюшенко, який залишається в полоні.

Нагадаємо, скоротивши в останній момент, всупереч домовленостям, кількість громадян, яких Україна віддасть представникам ОРДЛО, Ірина Геращенко не тільки підставила президента Порошенко, але й створила нові проблеми для повернення полонених додому.

Крім того, звільнення українських заручників із полону бойовиків викликало бурхливу реакцію в соціальних мережах.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://www.dokaz.org.ua/%d0%ba%d0%b0%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d1%82%d0%b0-%d0%b7%d0%b2%d1%96%d1%80%d1%8f%d1%87%d1%96-%d0%bf%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%97-%d0%b6%d1%83%d1%80%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%96%d1%81%d1%82/

Translate »