На українському кордоні затримано російського полковника, який був бойовиком і соратником ватажків «ДНР»

Російські спецслужби планували зробити його «заступником міністра держбезпеки» Придністров’я.

Співробітники Державної прикордонної служби затримали 3 липня полковника Збройних сил Росії Валерія Гратова – учасника російської гібридної агресії в Донбасі та члена терористичні угруповання «ДНР». Він намагався перетнути кордон за підробленими документами. Російські спецслужби направили його на територію Молдови, де він мав посісти посаду так званого «заступника міністра державної безпеки» невизнаної «Придністровської Молдавської Республіки».

Як повідомив начальник ДПС Олег Слободян на своїй сторінці у Facebook в неділю ввечері, 9 липня, у затриманого був вилучений паспорт громадянина України на ім’я Войтенка Валерія Георгійовича 1954 року народження.

«В його куртці був виявлений внутрішню потайну кишеню, з якої був вилучений аркуш паперу з установочними даними і телефонами перших осіб «ПМР» і людей з РФ, орден «Червона зірка», смартфон, флеш-носії інформації (на них були виявлені фотографії затриманого з терористами «Моторола» , «Гіві», Захарченка, відео обстрілу української території, агітаційні матеріали «ДНР» і «ЛНР», фото з місць бойових дій в Дебальцевому, Донецькому аеропорту, Горлівці, Сніжному, Іловайську, документи службової документації за його підписом, методичні матеріали по проведенню ровідувально-диверсійних заходів та багато іншої цікавої інформації)», – уточнив Слободян.

Після затримання прикордонники передали Гратова співробітникам Служби безпеки України.
За словами журналіста Андрія Цаплієнка, українська розвідка знала про плани російських спецслужб направити в «ПМР» чергового агента і «вела» Гратова.

«Він досі думає, що переграв на кордоні. Проколовся на перехід з України в Придністров’ї. Насправді, контррозвідники давно знали, що під ім’ям «Валерій Войтенко» ховається якийсь «Санич». Відомий в Москві як полковник ВДВ Валерій Грат», – написав Цаплієнка на своїй сторінці в Facebook.

Журналіст уточнив, що Грат був покинутий в Донецьк в 2014 році, де інструктував бойовиків з тактики захоплення органів влади, а згодом брав участь у плануванні та проведенні операцій в Донецькій і Луганській областях.

«В його портфоліо маса фотографій зі знаменитими донбаськими м’ясниками. Живими і мертвими. Грат з «Моторолою». Грат з «Гіві». Грат з Мозковим… З Безлером… Захарченко… В галереї «Санича» є і дивакуватий Басурин, і хитруватий Пургін. Але ці актори другого плану тільки доповнюють той найяскравіший паноптикум, в якому Грат завжди знаходить гідне місце і приймає фотогенічні пози», – зазначив Цаплієнко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://www.dokaz.org.ua/%d0%bd%d0%b0-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%96-%d0%b7%d0%b0%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%be-%d1%80%d0%be/

Добавить комментарий

Ваш адрес электронной почты не будет опубликован.

Translate »