Хуг: «Бойовики збільшують кількість озброєння»

Картинки по запросу хуг

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала на Донбасі на 25% збільшення випадків порушення вогню, а також велику кількість готового до бою озброєння в так званій «ЛНР».

Про це розповів під час брифінгу у Києві перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

Він зауважив, що спостерігачі зафіксували 2469 випадків порушень вздовж усієї лінії зіткнення, що на 25%, ніж минулого тижня.

«Мінські домовленості порушуються повсякчас. 90% порушень режиму припинення вогню відбувається у вихідні дні. Застосовуються міномети, автомати та великокаліберна зброя», — сказав Хуг.


Представник ОБСЄ додав, що збільшилась кількість жертв серед мирного населення.

«Ми підтверджуємо поранення чоловіка в районі так званого „ДНР“, що сталося 27 вересня. Крім того, за останній місяць в районі проведення АТО було 388 жертв серед мирного населення, 68 з яких – загиблі», — сказав він.

Хуг наголосив, що збільшилась кількість жертв серед дітей у віці від 9 до 16 років.

«У більшості випадків це хлопчики, які отримують травми від мін та не вибухлих боєприпасів. Це свідчить про те, що  сторонами не було проведене обіцяне розмінування чи хоча б маркування замінованої території», — пояснив він.

Також представник місії зазначив, що загострення ситуація можливе в будь-який момент. Адже техніка та озброєння не були відведені з жодного боку. Більше того, беспілотники ОБСЄ зафіксували велику кількість готового до бою озброєння на території, підконтрольній так званій «ЛНР».

«В селищі Мирному наші БПЛА зафіксували 30 танків, 7 самохідних гаубиць, 6 буксировочних гаубиць, 9 мінометів, 56 бойових машин піхоти, 6 вантажівок зі встановленими на них зенітними установками, 14 бронетранспортерів, 3 бойові машини та інше озброєння», — розповів Хуг.

Він додав, що це не є місцем зберігання техніки, а бойовики навмисне стягують озброєння до цього місця. В кількісному стані це цілий батальйон.

Також Хуг розповів, що велика кількість озброєння є і поблизу Шимшинівки, підконтрольній бойовикам.

«Наші дрони зафіксували там 19 танків, 17 БТРів із зенітними установками, 3 самохідні гаубиці та іншу техніку. Вся вона знаходиться в справному стані, готова до зіткнення з противником у будь-який момент. Хотів би зауважити, що це всього в 5 кілометрах їзди від лінії відведення, та в 30 кілометрах – від лінії розмежування», — сказів він.

Хуг наголосив, що «пекельний вогонь» може спалахнути в будь-який момент, оскільки озброєння знаходиться напоготові  з обох боків.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://www.dokaz.org.ua/%d1%85%d1%83%d0%b3-%d0%b1%d0%be%d0%b9%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8c%d1%88%d1%83%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%ba%d1%96%d0%bb%d1%8c%d0%ba%d1%96%d1%81%d1%82%d1%8c-%d0%be-2/

Добавить комментарий

Ваш адрес электронной почты не будет опубликован.

Translate »