«Інформаційний спротив»: «Град», використаний сепаратистами, прибув із Росії

Установка БМ-21 «Град» Збройних сил Росії, ілюстраційне фотоУстановка БМ-21 «Град» Збройних сил Росії, ілюстраційне фото

Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град», яку сепаратисти використали у п’ятницю для обстрілу околиці міста Добропілля Донецької області, належить Збройним силам Росії, заявила в суботу група «Інформаційний спротив».

Як доказ видання, а також речник групи Дмитро Тимчук у фейсбуці, публікують фотографії однієї з таких установок, яку бойовики були змушені залишити на місці обстрілу.

«Зокрема, як свідчать погано зафарбовані прикметні знаки на бойовій машині, а також печатки на документації, що була в кабіні БМ-21, вона належить російській 18-й окремій гвардійській мотострілецькій бригаді (Південний військовий округ, Росія)», – мовиться в повідомленні.

«Інформаційний спротив» вважає, що цей факт вкотре підтверджує: на Сході України відбувається воєнне вторгнення Росії. «Таким чином, маємо до діла не з внутрішнім конфліктом – ідеться про російсько-українську війну, яку розв’язав Кремль», – наголошено в повідомленні.

За даними з відкритих джерел, частини 18-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 27777) дислокуються в кількох населених пунктах Чечні.

У п’ятницю повідомляли про невдалу спробу обстрілу сепаратистами українського блок-посту біля Добропілля з установок «Град». Ракети не влучили, але кілька з них зруйнували будівлі на околиці Добропілля; один мирний мешканець загинув, ще одна жінка була важко поранена. Одну з установок, яка вийшла з ладу, бойовики залишили на місці, невдало спробувавши спалити її.

Це вже далеко не перший випадок, коли на місці бойових дій українські силовики знаходять зброю, що не є на озброєнні в Україні чи прямо походить із Росії. Крім того, зафіксовані випадки ввезення бойовиками з Росії танків, що підтвердили також у США і в НАТО. Росія постійно твердить, що її зброї на території України немає, і там ідеться про внутрішній конфлікт між «владою в Києві», з одного боку, і «мирним українським народом», як у Москві називають збройних сепаратистів.

Російські засоби інформації вже багато разів намагалися звинуватити українські силові структури в використанні установок «Град» проти «мирного населення», але доказів жодного разу не надавали. Нинішній обстріл із «Градів» сепаратистами став першим зафіксованим випадком використання цих систем у нинішньому протистоянні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://www.dokaz.org.ua/%d1%96%d0%bd%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%86%d1%96%d0%b9%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b8%d0%b2-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4-%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%be/

Добавить комментарий

Ваш адрес электронной почты не будет опубликован.

Translate »