Бойовики тікають від “ДНР-ЛНР”

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Юрій Гримчак розповів про ситуацію на окупованому Донбасі.

Про зарплати на окупованому Донбасі й те, чому бойовики тікають із лав так званих “ДНР-ЛНР”, в інтерв’ю розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Як живе окупований Донбас

Коли спостерігаєш за діяльністю на тій території, то вся оця окупаційна адміністрація з усіх сил пнеться показати, що вони – влада і ухвалюють якісь рішення. Наприклад, у так званій “ДНР” ухвалили “концепцію зовнішньої політики”, де ставлять перед собою завдання вступити в СНД і ООН.

А що стосується життя людей… Зараз зарплата шахтарів – на рівні 10 тисяч рублів (трохи більше 4 тис. грн) на місяць, середня заробітна плата – близько 5 тисяч рублів (приблизно 2 тис. грн), а допомога пенсіонерам – біля 3 тисяч (приблизно 1200 грн). З російськими цінами на продукти харчування – це нічого.

Про економіку “ДНР-ЛНР”

Вони пробували налагодити щось подібне до економічного життя. Після блокади торгівлі з Донбасом там віджали багато власності в держави, олігархів і приватних власників загалом. Вони пробували налагодити все це, але воно в масі своїй не працює. Є такий Донецький металургійний завод (одне з найстаріших підприємств південно-східної України, засноване в 1872 році, – НП), розташований майже в центрі. Вже кілька місяців він просто стоїть, і не схоже, щоб хтось збирався його запускати. Фактично, як такої роботи там (на окупованих територіях, – НП) немає, тому, за великим рахунком, і заробітна плата така – попит набагато менший, ніж пропозиція.

Бойовикам теж погано

Їм (бойовикам так званих “ДНР-ЛНР”, – НП) там наче платять по 15 тисяч рублів на місяць (понад 6 тис. грн), але питання в тому, що доволі часто не виплачуються ці кошти. І рівень забезпечення, скажімо, формою чи боєприпасами падає все нижче. Багато людей просто йдуть, адже безкарно постріляти не дуже виходить.

Загиблих навіть не завжди допомагають ховати, а поранених чи інвалідів у кращому випадку полікують, а в гіршому – викинуть на вулицю: роби що хочеш, та й усе.

Посилання на статтю: https://enigma.ua/articles/boyoviki-tikayut-vid-dnr-lnr-v-nikh-navit-iz-pokhovannyam-problemi

Permanent link to this article: http://www.dokaz.org.ua/en/%d0%b1%d0%be%d0%b9%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d1%82%d1%96%d0%ba%d0%b0%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%b2%d1%96%d0%b4-%d0%b4%d0%bd%d1%80-%d0%bb%d0%bd%d1%80/

Translate »